Lyžovačka a další zimní radosti

Když na zimní dovolenou na hory, pak jedině do Krkonoš! Čeká tu na vás zábava na sněhu, ať přijedete s rodinou či přáteli. Od nás se můžete vypravit na sjezdovku či se vydat na běžky.

Skiareál Ski Family Dolní Dvůr

V docházkové vzdálenosti najdete lyžařský areál se třemi klasickými vleky a jedním dětským vlekem. Sjezdové tratě jsou upravované a kompletně zasněžované. Areál nabízí ideální podmínky pro klidnou rodinnou dovolenou i pro školní lyžařský výcvik. Rodiny s dětmi potěší renomovaná lyžařská škola. Vlek pro děti je umístěn stranou od sjezdovky, děti se tedy budou pod vedením zkušených instruktorů učit mimo tratě.

Na hory můžete vyrazit i bez vybavení – lyže, boty i snowboardy si půjčíte v místní půjčovně. Něco dobrého na zub si dáte ve ski baru, kde na vás čeká příjemná obsluha a výborné jídlo.

Skiareál Luisino údolí 

Další lyžařské středisko se nachází v srdci Krkonoš kousek od Dolního Dvora. Připraveny tu jsou dva vleky a denně upravované sjezdovky pro sjezdové lyžování a snowboarding. Lyžování v Luisině údolí je vhodné pro rodiny. V areálu je možnost občerstvení, půjčovna a neplacené parkoviště.

Skiareál Strážné 

Skiareál Strážné – moderní lyžařské centrum se nachází v nadmořské výšce 800 m n. m. V areálu jsou sjezdové tratě všech stupňů obtížnosti od modré až po černou. Připraveny tu pro vás jsou kvalitně upravené sjezdovky s umělým zasněžováním a upravené běžecké tratě. Po lyžování si můžete dopřát příjemné posezení v místní Roubence.

Skiareál Snowhill Herlíkovice

V Herlíkovicích jsou vám k dispozici 2 čtyřsedačkové lanovky, 4 lyžařské vleky a přes 11 km upravených sjezdovek. V Herlíkovicích si na své přijdou začátečníci, pokročilí i ti nejnáročnější lyžaři. Pro vaše pohodlí je tu přibližovací vlek, u kterého zaparkujete a vyvezete se ke sjezdovkám na druhé straně řeky.

Skiareál Kněžický vrch – Vrchlabí 

Lyžařský areál na Kněžickém vrchu ve Vrchlabí je v provozu již od roku 1992 a neustále se modernizuje. Leží pouhých 400 metrů od historického centra Vrchlabí, díky tomu vám nabídne krásný výhled na město a okolní panorama Krkonoš. Budete odsud mít i pohodlný přístup na běžecké tratě v okolí Benecka a Míseček s délkou až 50 km. Na Kněžický vrch vede několik lyžařských vleků a sedačkových lanovek. Sjezdovky se uměle zasněžují a terény jsou ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi.

Skiareál Mladé Buky 

Areál nabízí široký profil tratí, je proto vhodný pro rodiny s dětmi i lyžaře, kteří hledají klidnější svahy a vleky bez front. 7 vleků a třísedačková lanovka obsluhují 5,1 km denně kvalitně upravovaných a zasněžovaných sjezdovek.

Skiareál Černý Důl

V Černém Dole si nejlépe zalyžují rodiny s dětmi a začátečníci. Jsou tu široké sjezdovky a sedačkové lanovky. Nechybí ani dětský lyžařský park. Celkem vám areál nabídne 7,2 km sjezdovek. Víc než 60 % sjezdovek se zasněžuje technickým sněhem. Svou sjezdovou rychlost si tu můžete změřit díky Top Speed – trati s časomírou pro měření sjezdové rychlosti.

Kam na běžky

V okolí chaty můžete využít 12,5 kilometrů značených běžeckých tras. Trasy jsou ideální jak pro výlety, tak pro sportovní trénink. Všechny se pravidelně upravují. Přímo v Dolním Dvoře začíná trasa, která vás dovede na hřebeny nebo na Krkonošskou magistrálu.

Běžecké stopy z Dolního Dvora

1. Dolní Dvůr Ski Family, Luisino údolí 2 km
2. Dolní Dvůr Ski Family, Vápenice 2,5 km
3. Dolní Dvůr Ski Family, Hříběcí boudy, Luisino údolí 5 km
4. Dolní Dvůr, Hanapetr 3 km